ნოტარიუსთა პალატის წევრთა საერთო კრება გაიმართა January 28, 2024 ნოტარიუსთა პალატის გამგეობის თავმჯდომარე ეკატერინე ნანდოშვილმა საერთო კრებას გასული წლის ანგარიში და 2024 წლის გეგმები წარუდგინა. აღსანიშნავია, რომ საქართველოს ევროინტეგრაციისკენ მიმავალ გზაზე, 2023 წელს საქართველოს ნოტარიუსთა პალატასა და ევროკავშირის ნოტარიუსთა საბჭოს შორის პარტნიორად მიღებაზე შეთანხმება შედგა. კრებაზე ნოტარიუსთა პალატის გამგეობის თავმჯდომარემ ყურადღება გაამახვილა ნოტარიუსთ... სრული ტექსტის სანახავად, დააჭირეთ სიახლის სათაურს |
![]() |
სანოტარო სოციალური უსაფრთხოების თემაზე კონფერენცია გაიმართა January 22, 2024 საქართველოს ნოტარიუსთა პალატის გამგეობამ ევროკავშირის წევრი ქვეყნების ნოტარიატებისთვის სანოტარო სოციალური უსაფრთხოების თემაზე გამართულ კონფერენციაში მიიღო მონაწილეობა. ნოტარიუსთა საერთაშორისო კავშირის სანოტარო სოციალური უსაფრთხოების კომისიის სამუშაო ჯგუფმა კონფერენციაზე განიხილა ევროპის ნოტარიატების საპენსიო ფონდების საკითხები და ევროკავშირის კანონმდებლობაში ბოლო დროს განხორციელებული მიღწევები.... სრული ტექსტის სანახავად, დააჭირეთ სიახლის სათაურს |
ნოტარიუსთა პალატის თანამშრომლებმა პირველადი სამედიცინო დახმარების ტრენინგი გაიარეს December 27, 2023 პირველადი დახმარების შემთხვევები ნოტარიუსთა პალატის და პალატის არქივის თანამშრომლებმა ტრენერთან ერთად განიხილეს. ნოტარიუსთა პალატის თანამშრომლებს საშუალება ჰქონდათ მონაწილეობა მიეღოთ სიმულაციურ ვარჯიშებში და თეორიასთან ერთად განევითარებინათ პრაქტიკული უნარები. ტრენინგის მონაწილეებმა სამედიცინო მანიპულაციები მულაჟის მაგალითზე აჩვენეს. ნოტარიუსთა პალატის თანამშრომლებმა პრეჰოსპიტალურ ეტაპზე გული... სრული ტექსტის სანახავად, დააჭირეთ სიახლის სათაურს |
ნოტარიუსთა პალატის გამგეობამ ,,მომავლის გზის“ აღსაზრდელებს საახალწლოდ საჩუქრები გადასცა December 26, 2023 ახალი წელი ბავშვებს იუსტიციის მინისტრის მოადგილეებმა ერეკლე ღვინიანიძემ, თორნიკე ჭეიშვილმა, ნოტარიუსთა პალატის გამგეობის თავმჯდომარე ეკატერინე ნანდოშვილმა მიულოცეს და საჩუქრები და ტკბილეული გადასცეს. ბავშვების სადღესასწაულო განწყობაზე ნოტარიუსებმა მერაბ ფარჯიკიამ და ეკატერინე მარშანიამ იზრუნეს. შემეცნებით-გასართობი პროგრამის ფარგლებში პატარებმა წაიკითხეს ლექსები, იმღერეს და მონაწილეობა მიიღე... სრული ტექსტის სანახავად, დააჭირეთ სიახლის სათაურს |
ნოტარიუსებმა შშმ პირთათვის ინკლუზიური მომსახურების მიწოდებაზე ტრენინგი გაიარეს December 19, 2023 როგორ შეიძლება შევუწყოთ ხელი სოციალურ ინკლუზიას პრაქტიკაში, ფსიქო-სოციალური საჭიროების მქონე პირთა მომსახურების ეტიკეტი, შეზღუდული შესაძლებლობის მოდელები, - ამ და თემასთან დაკავშირებით სხვა მნიშვნელოვან საკითხებზე ნოტარიუსებმა ტრენერებთან ერთად სემინარზე იმსჯელეს. შშმ პირთათვის სანოტარო სერვისების ეფექტურად მიწოდება ნოტარიუსთა პალატის საქმიანობის ერთ-ერთი პრიორიტეტია. ამ მიმართულებით უწყება... სრული ტექსტის სანახავად, დააჭირეთ სიახლის სათაურს |